cześć

jestem karolina

Dowiedz się o mnie więcej

Rozwój osobisty i Sport

to dwie moje największe pasje, w których się realizuję. Pragnę zaszczepiać w każdym radość do sportu i aktywności oraz dzielić się zdobytą wiedzą i swoim doświadczeniem. Dzięki wieloletniej praktyce chcę pomagać dorosłym, sportowcom, a także najmłodszym, bo praca jako trener jest satysfakcjonująca i szalenie prawdziwa.

 

Pokonałam swoje słabości

Wielokrotnie wspominam swoje pierwsze zawody, wygrane medale czy puchary, ale pamiętam też towarzyszący mi stres przed zawodami i setki kłębiących się myśli, które miały negatywny wpływ na moje samopoczucie i formę.

Rozwój mentalny pomógł mi pokonać strach, lęk, wstyd i wiele innych emocji, które towarzyszą nam w czasie aktywności chociażby wtedy, kiedy wstydzimy się pokazać na siłowni, presja w sporcie, a może strach i niepewność w  życiu. Często zmagamy się z trudnościami podczas zawodów i treningów, a rozwijanie umiejętności mentalnych, odpowiedniego nastawienia i podejścia pozwala nam pozbyć się tych wszystkich barier, które powstrzymują nas przed działaniem. 

Wraz ze wzrostem umiejętności i rozwoju mentalnego nauczyłam się jak radzić sobie z emocjami. Teraz już wiem, że głowa odgrywa kluczową rolę i trzeba ją trenować tak samo, jak mięśnie.

Sportowiec i Trener dzieci

Sport towarzyszy mi od dziecka, a piłka nożna stała się moją pasją już od 6 roku życia, która w późniejszym etapie przerodziła się w sport zawodowy. Od 2014 roku jestem trenerem, swoją inspirację czerpię ze szkoleń, kursów, książek, wybitnych postaci, własnych doświadczeń, a także wyzwań, z którymi spotykam się na co dzień w pracy z dziećmi i w swojej karierze na boiskach sportowych. Mam obszerną wiedzę i praktykę w zakresie zajęć sportowych i treningów dzieci.

Trener Personalny

Oprócz tego, że byłam sportowcem, to zawsze chciałam być jeszcze bardziej sprawna fizycznie, mieć wyrzeźbione ciało, oraz dobrze wyglądać, tylko był jeden problem – na przestrzeni całej swojej kariery miałam bardzo dużo kontuzji. W pewnym momencie zaczęłam sama dodatkowo pracować nad powrotem do formy i zgłębiać wiedzę skąd to się bierze i tak odnalazłam również pasję w zawodzie jako Trener Personalny. Na przestrzeni mojej kariery nikt mi nie powiedział, że większość wykonywanych ćwiczeń nie jest dla mnie. Tym sposobem doprowadzało mnie to do kolejnych przeciążeń i kompensacji, co w efekcie powodowało coraz częściej długie i przewlekłe kontuzje. Większość fizjoterapeutów nie szuka przyczyn kontuzji i to, mnie najbardziej martwi.

Dużą wagę przykładam do zdrowego ruchu, i odpowiednio ułożonego planu treningowego.  Widzę mnóstwo ludzi, którzy po prostu źle wykonują ćwiczenia co wpływa negatywnie na ich stawy, kręgosłup, więzadła i mięśnie. Może nie zniszczą się od razu, ale na przestrzeni czasu wszystko da o sobie znać.

Wiedza akademicka i szkolenia

Jestem absolwentką AWF Kraków, kierunku wychowania fizycznego ze specjalizacjami odnowy biologicznej i przygotowania motorycznego sportowców. Posiadam rozszerzoną wiedzę z zakresu monitorowania obciążeń treningowych, kształtowania zdolności motorycznych, diagnostyki wydolności oraz programowania i indywidualizacji przygotowania motorycznego sportowców wyczynowych.

Jestem również absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunku zarządzanie, ze specjalizacją zarządzanie w sporcie. Posiadam wiedzę i umiejętności w zakresie programowania i wdrażania innowacji w sporcie, oraz w zakresie menedżera przygotowanego do kierowania zespołami pracowniczymi i prowadzenia własnej działalności gospodarczej na rynku sportowym.

Nieustannie poszerzam swoją wiedzę w zakresie metod treningowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także z wychowania i podejścia do młodych sportowców. Mam za sobą liczne szkolenia z rozwoju osobistego, a swoje działania wychowawcze w pracy z dziećmi opieram na solidnej wiedzy praktycznej. Poprzez indywidualne podejście do młodego sportowca  pomagam wydobyć z niego ukryty potencjał. 

Rozwój osobisty jest potrzebny na każdym etapie życia i w każdej dziedzinie.

Uczy odpowiedniego sposobu myślenia i postrzegania otaczającej nas rzeczywistości, a co najważniejsze – pozwala zrozumieć siebie.

Moje największe osiągnięcia

Europejskie Igrzyska Studenckie

III miejsce w sezonach
2015/2016 Chorwacja – Zagrzeb

2017/2018 Portugalia-Coimbra

Ekstraliga Futsalu Kobiet

Mistrz Polski w sezonach
2019/2020
2018/2019
2016/2017
2014/2015
2013/2014

II miejsce
w sezonie 2015/2016

III miejsce
w sezonie 2017/2018

Akademickie Mistrzostwa Polski

I miejsce w sezonach

2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2014/2015

II miejsce w sezonach
2013/2014
2016/2017

Akademickie Mistrzostwa Małopolski

I miejsce w sezonach

2020/2021
2018/2019
2017/2018
2015/2016
2014/2015
2013/2014

Moje zdjęcia