Jak zmienić coś w swoim życiu? Jak nie szukać wymówek?

Jak-nie-szukać-wymówek

Czy miałeś kiedykolwiek tak, że zastanawiałeś się jak zmienić coś w swoim życiu? Być może chciałbyś schudnąć, zdrowiej się odżywiać, zacząć chodzić na siłownię, wcześniej wstawać, zostać milionerem, czy wybitnym sportowcem. Jest z pewnością tego całe mnóstwo. Zastanawiałeś się, dlaczego tego jeszcze nie osiągnąłeś? Jeśli nie, to powiem Ci, dlaczego nie zmieniłeś tego do tej pory w swoim życiu.

Szukałeś wymówek.

Pierwszą istotną sprawą jest to, że szukałeś wymówek i powtarzałeś sobie, że chciałbyś to zmienić w swoim życiu, ale zaczniesz od jutra, od przyszłego miesiąca, od nowego roku. Mówiłeś, że musisz mieć więcej kasy, że musisz mieć dobry sprzęt, że nie jesteś gotowy, bo nie masz czasu, bo boisz się tego zrobić, bo co inni o mnie pomyślą. Zawsze znalazło się w twoim słowniku jakieś, „ale”, lub „bo”. Kiedy chciałeś coś zrobić, to się usprawiedliwiałeś, dlaczego teraz nie możesz tego zrobić.

Nie pójdę biegać, bo pada deszcz.

Zmienię miejsce zamieszkania, ale jak będę miał więcej kasy.

Nie wstałem dziś wcześniej, bo musiałem się wyspać.

Schudnę, ale najpierw muszę się zdrowo odżywiać.

Chciałbym chodzić na siłownię, ale nie mam czasu.

Można wymieniać tak w nieskończoność… Jak chcesz coś zmienić, nie wkładając w to wysiłku, nie podejmując ryzyka i decyzji? Znajdujesz tysiące powodów, dla których nie musisz tego robić. Większość z nas odpuści, a tylko nieliczni będą działać pomimo tych wszystkich powodów, dla których rzekomo nie warto… A może właśnie warto? Konsekwencje wymówek są naprawdę duże, potrafią nas pozbawić pieniędzy, kariery, pracy, relacji, biznesu, małżeństwa, sylwetki, formy, podróży i wielu innych.

Obawiałeś się opinii innych.

Oprócz tradycyjnych wymówek być może nie dokonałeś zmian w swoim życiu, bo coś Cię ograniczało. Często spotykamy się z opinią innych. Być może twoi znajomi mówią Ci, że się do tego nie nadajesz, że nic Ci to nie da, że to głupi pomysł, że po co to robisz. Opinia innych na tyle nas paraliżuje, że nie podejmujemy żadnej zmiany, bo boimy się tego co inni o nas pomyślą. Nie zwracaj uwagi na to, co uważają i myślą inni, bo twoi znajomi nie przeżyją za Ciebie nawet jednego dnia, a to ty spędzisz ze sobą resztę swojego życia.

Chcesz się ograniczać przez to, bo obawiasz się jak odbiorą to inni? Ich opinia nie powinna mieć dla ciebie żadnego znaczenia! Żadnego! To twoje życie! Od naszych pomysłów, planów, marzeń odciągają nas zwykle osoby, które same nigdy by tego nie osiągnęły, które nie mają żadnych ambicji, aby coś zmienić, aby o siebie zadbać, aby się o siebie zatroszczyć, aby spełniać marzenia, aby osiągać rzeczy wielkie. Opinia ludzi potrafi nas blokować przed spełnianiem własnych marzeń. Ile razy będziesz sobie powtarzał “a co inni pomyślą”? Czy chcesz, żeby przez całe życie decydowali za Ciebie inni i mieli wpływ na twoje życie? Jeśli masz takie osoby wokół siebie, to przywołaj do głowy ten cytat – “Gdy uda Ci się osiągnąć swój cel, inni wtedy nie będą nazywać Cię wariatem, a człowiekiem sukcesu”.

Nie wiedziałeś, dlaczego chcesz, to zmienić.

Druga kwestia, to taka, że nigdy nie odpowiedziałeś sobie szczerze na pytanie; Dlaczego chcę to zmienić w swoim życiu? Co mi to da? Jakie będę miał z tego korzyści?

Jeśli będziesz wiedział, dlaczego chcesz to zmienić, dlaczego chcesz to osiągnąć, to będziesz miał pragnienie zmiany. Twoje pragnienie powinno być przepełnione wiarą, silną wolą i niepohamowaną chęcią zmiany. Jeśli próbujesz i w trakcie się poddajesz, to znaczy, że tak naprawdę tego nie chcesz. Trzy kluczowe cechy to pragnienie, wiara, i silna wola. Nie kupisz ich nigdzie, tak jak butów w ulubionym sklepie. Dlaczego, jeśli chcesz kupić sobie rzecz, która strasznie Ci się podoba, to twoje pragnienie jest tak silne, że wiesz, że to kupisz? Rzeczy, które są trudne już tak łatwo nie przychodzą i czasami się trzeba dobrze nagimnastykować, żeby coś zmienić. Od twojego silnego pragnienia zaczyna się każda zmiana. Pomyśl przez chwilę – Co ta zmiana może Ci dobrego dać? Dlaczego chciałbyś to zmienić? Czy na pewno tego chcesz?

Musisz sobie to wbić do głowy, że wszystko da się zmienić, tylko czy Ci się uda, zależy od jednego – twojego silnego pragnienia. Pragnieniem nie jest „fajnie by było”., tylko pragnieniem jest – “Chcę to zmienić i zrobię to, nie odpuszczę choćby skały srały”.

W momencie, którym znajdziesz to swoje, „dlaczego chcę to zmienić” i będziesz miał silne pragnienie zmiany, aby tego dokonać, to nie będziesz szukał wymówek. Owszem przyjdą momenty zwątpienia, ale to pragnienie powinno być na tyle silne, że po jednym dniu odpoczynku zaczynasz z powrotem działać, zmieniać swoje życie i realizować swoje cele.

Nie podjąłeś decyzji o zmianie!

Trzeci bardzo ważny aspekt, to decyzja, bez niej nie zrobisz pierwszego kroku, a jedynie pozostaniesz na etapie chęci i pomysłu. Pamiętaj! Podejmij decyzję! DECYZJĘ!

Jak już będziesz miał wewnętrzne pragnienie, że chcesz to zmienić, to podejmij decyzję – „TAK! Czas na zmianę!”. Postaw sobie jasno określony cel z datą jego realizacji, wtedy będziesz miał dodatkową motywację, aby zmieścić się w czasie z realizacją. Będziesz wiedział, do czego dążysz. Z celem jest jak ze statkiem, który ma konkretny kierunek i wie, do jakiego portu zmierza, w innym wypadku kręciłby się w kółko, albo w ogóle by nie odpłynął. To Ty sam musisz wiedzieć czego chcesz, do czego dążysz, do czego zmierzasz, co chcesz osiągnąć, kim chcesz się stać, więc podejmij decyzję

Nie zrobiłeś pierwszego kroku!

Wiesz, co chcesz zmienić, wiesz, dlaczego chcesz to zmienić, podjąłeś decyzję, aby to zmienić, to czas na pierwszy krok. Nie od jutra, nie za miesiąc, nie od nowego roku. Od dziś, teraz w tym momencie, zrób mały krok – kup karnet na siłownię, wyjdź teraz pobiegać, zrób zdrową kolację, zważ się i zapisz wyniki, cokolwiek to jest, to zrób mały krok i zaplanuj, co zrobisz jutro!

Zacznij działać, zacznij robić już dziś, codziennie, tak długo, aż stanie się to twoim nawykiem! Nikt za ciebie tego nie zrobi!

Konkretne wskazówki, aby rozpocząć zmianę w swoim życiu.

Zacznij od dziś!

Niezależnie co chciałbyś zmienić w swoim życiu proces jest taki sam.

 1. Wyrzuć wszystkie wymówki.
 2. Nie zwracaj uwagi na opinię innych
 3. Zapisz, co chcesz zmienić
 4. Zastanów się i zapisz, dlaczego chcesz to zmienić? Co ci to da?
 5. Zapisz cel i termin realizacji.
 6. Podejmij decyzję, że zaczynasz od dziś.
 7. Obiecaj innym i sobie, że zrobisz to!
 8. Przejdź do działania – zrób teraz mały krok.
 9. Rób to codziennie, aż powstanie nawyk
 10. W chwili zwątpienia pozwól sobie na odpoczynek, ale następnego dnia wracaj do działania.

 • Napisz komenatrz
 • Udostępnij, jeśli to dla Ciebie wartościowe
 • Sięgnij po więcej na social mediach
 • Zapisz się na darmowe konsultacje

KONSULTACJE ONLINE

Dopóki nie będziesz miał pragnienia zmiany czegokolwiek, nie zmienisz tego.

Udostępnij wpis

2 dodane komentarze “Jak zmienić coś w swoim życiu? Jak nie szukać wymówek?”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wcześniejsze wpisy