Jak zwiększyć pewność siebie w sporcie?

Jak zwiększyć pewność siebie na boisku

Do czego potrzebna jest Ci pewność siebie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak zwiększyć pewność siebie? W piłce nożnej często spotykamy się z problemami mentalnymi sportowców. Pewnie nie raz zdarzyło Ci się, że twoja pewność siebie była na niskim poziomie, nie wierzyłeś w siebie, nie miałeś motywacji, a koncentracja spadała do zera. Jeśli jesteś sportowcem i chciałbyś zwiększyć swoją pewność siebie, to zadaj sobie najpierw pytanie, dlaczego chciałbyś to zmienić? Jaki jest twój cel? Co chciałbyś osiągnąć? Do czego jest Ci potrzebna ta pewność siebie ? Być może chciałbyś zdobyć Mistrzostwo Polski w Ekstraklasie, być może złoty medal na Mistrzostwach Świata, to Ty musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego dążysz.

Skąd bierze się pewność siebie?

Jeśli znasz już odpowiedz, to teraz zastanów się ile dziennie trenujesz? Pewność siebie i wiara w swoje umiejętności bierze się z tego, że pracujesz, że wiesz, że robisz wszystko, aby osiągnąć swoje marzenia, że robisz coś więcej niż inni. Kiedy podniesiesz poziom swoich umiejętności, automatycznie wzrośnie twoja pewność siebie. Jak chcesz tego dokonać? Jeśli trenujesz 3-4 razy w tygodniu po 2 godziny? Aby stać się, lepszym zawodnikiem musisz pracować więcej! Tak jak to robili najwybitniejsi sportowcy. Oni podejmowali pracę nad sobą, jeśli wiesz, że musisz popracować nad techniką, to pracuj nad nią, jeśli nad motoryką, to rób dodatkowe treningi.

Jeśli grasz w piłkę nożną, zastanów ile czasu na jednym treningu masz piłkę przy nodze? 15 minut? Czy nie uważasz, że to jest zbyt mało, aby stać się lepszym zawodnikiem? Światowej klasy piłkarze spędzali z piłką całe dnie! Jeśli chcesz grać w Bayernie Monachium, to dwie godziny dziennie nie sprawią, że staniesz się lepszym piłkarzem, nawet gdy będziesz miał do tego talent. Sam talent to nie wszystko, liczy się ciężka praca i determinacja, aby osiągać rzeczy wielkie!

Kluczowe aspekty, aby zwiększyć pewność siebie!

Pracuj nad słabym ogniwem.

Jeśli pragniesz stać się pewnym siebie zawodnikiem i chcesz osiągać rzeczy, które na pozór wydają się nieosiągalne musisz pracować więcej! Musisz swoje życie podporządkować pod sport. Musisz pracować więcej, w szczególności nad tym, co możesz poprawić, by stać się lepszym zawodnikiem. Być może musisz popracować nad motoryką, być może poprawić umiejętności techniczne, albo indywidualne działania taktyczne, być może musisz zacząć lepiej się odżywiać, zadbać o regenerację, odnowę biologiczną i czytać książki, aby zdobyć wiedzę na temat diety i rozwoju mentalnego. Wszystkie te aspekty mają kluczowe znaczenie, aby zwiększyć pewność siebie na boisku i stać się lepszym zawodnikiem.

Zastanów się jak oceniasz w skali od 1 do 10 każdy z tych aspektów?

„Zawsze wierzyłem, że jeśli chcesz osiągnąć coś wyjątkowego w życiu musisz, pracować, pracować i później pracować jeszcze więcej”

David Beckham

  • Napisz komenatrz
  • Udostępnij, jeśli to dla Ciebie wartościowe
  • Sięgnij po więcej na instagramie

Zapisz się na bezpłatne konsultacje:

Konsultacje 

Udostępnij wpis

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wcześniejsze wpisy